Obejmy

Obejmy zaciskowe mają niezwykle szerokie przeznaczenie. Wyrabiane są też z przeróżnych materiałów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając stosowny rodzaj fragmentu montażowego, trzeba wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania splotów przewodów, kabli, węży, rękawów- sprawdź http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych wypadkach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Mają szeroki obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niezwykle mocne.

Charakteryzuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na działanie dużych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być używane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem używane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym- http://www.obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalistycznych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski można wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, bądź te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *