Obejmy

Obejmy zaciskowe mają niezwykle szerokie przeznaczenie. Wyrabiane są też z przeróżnych materiałów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając stosowny rodzaj fragmentu montażowego, trzeba wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania splotów przewodów, kabli, węży, rękawów- sprawdź http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych wypadkach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Mają szeroki obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niezwykle mocne.

Charakteryzuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na działanie dużych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być używane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem używane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym- http://www.obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalistycznych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski można wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, bądź te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *