Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie jest tym samym, czym jest testowanie internetowych aplikacji. Różnice znajdziemy na wielu poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne opierają się na sprawdzaniu interakcji użytkowników, jasne jest bowiem, że odmiennie wygląda sprawdzenie bankowej aplikacji, a jeszcze odmiennie społecznościowej aplikacji.

Wiele zależne jest również od grupy docelowej przyszłych użytkowników –http://testarmy.com

Spore znaczenie posiada także platforma na której pracuje aplikacja, bo ma to wpływ na metodę rozpowszechniania jej. Szczególnie obecnie są znane platformy takie jak Google Play oraz App Store sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W tym aspekcie zdarzają się różne kłopoty, jak na przykład to, iż żeby znaleźć wadę należy wpierw wgrać nową wersję aplikacji dla danego sklepu i poczekać, kiedy nowe wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet 3 tygodnie.

Bardzo pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych kliknij aby przeczytać, gdyż dzięki temu łatwiej nam zrozumieć wszelakie najistotniejsze aspekty. Szczególnie ważne jest, żeby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę/B na takie błędy reagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z tym do czynienia i na pewno nie będzie się starał znaleźć odpowiedzi, jeżeli stanie się to niełatwe. W zamian za to usunie ją a potem zainstaluje nową innego producenta. Do naszej już nigdy nie wróci – czytaj więcej na: http://www.testarmy.com

Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, że nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki czemu będzie bardzo ceniona. Zawsze warto się też szkolić, ponieważ dzięki temu unikniemy najbardziej poważnych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *